Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przeszli 16-dniowe szkolenie. Przysięga żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 maja 2017 r. o 18:53 Powrót do artykułu
W ten sposób bezrobotni stali się "użyteczni".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Następną jednostką Świra będzie pułk podwodnych wozów drabiniastych !!!!
 Ja gdzieś czytałem o zaangazowaniu aeroklubów i eskadrach szybowców bojowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autorzy negatywnych komentarzy nawet gdyby chcieli wstąpić do armii- nie mają szans. Lekarze psycholodzy nie dopuszczą świrów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo miernoto... nawet pewnie nie wiesz, że akcja odbicia Mussoliniego została przeprowadzona za pomocą... desantu szybowcowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cwiczyć, nie zwracać uwagi na głupoty, nikt nie urodził się komandosem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego połowa z maszerujących to byli wojskowi lub ludzie, którzy w przeszłości dosłużyli podoficerów/oficerów... Ci po kursie 16 dniowym szkolą się dalej i idą pod ich skrzydła. Z kolei całość szkolić się będzie pod okiem specjalsów... w szkoleniu nie masprzątanai rejonów, tupania, czy leżenia na "wozach" tylko taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka !!!! Ludzie ja was nie rozumiem, albo nie macie pojęcia o czym piszecie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Raczej nie maja zielonego pojecia! Do ignorantow: 16 dniowe szkolenie jest szkoleniem podstawowym!, pozniej przez nastepne 3 lata szkolą sie w swoich specjalnościach zgodnie z programem. To jest proces dlugofalowy, tak jak ktos tu napisal armia sie dopiero odbudowuje! Wiekszosc z nich swoja przyszlosc zwiaze z wojskiem, beda sie szkolic na oficerow, pojda na zawodowych. Kazdy żołnierz zaczyna od podstaw. Po kilku latach beda docelowo wyszkoleni.  Ludzie czy wy naprawde jestescie tak ograniczeni i nie potraficie myslec?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CO Frajerzy umiecie tylko krytykować , jakby od strony Ukrainy weszły zielone ludki to byscie skomleli i prosili jakby was wyżynali i zabierali co cenne i odbierali życie . Ale POmocy byscie chccieli czy do piachu..................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierdolnij sie w łeb idioto nie bd Polak za umiene umierał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patrząc na opinie ekspertow od taktyki i wojskowości na tym forum stwierdzam... Dobrze, że fińskie Maakuntajoukot, litewski KASP, estoński Kaitselit, duńska Home Guard, łotewskie Zemessardze czy norweskie Heimevernet nie znają tych teorii, bo musieliby rozwiązać swoje formacje. Polska ma taką ciekawą przypadlość niedowartościowanych obywateli. 80% społeczeństwa to jednocześnie eksperci od medycyny (wszystkie specjalizacje), budownictwa, stosunków i dyplomacji miedzynarodowej, ekonomi, prawa etc, etc. Mając tak doskonale wykształconych obywateli Polska powinna być od dawna światową potęgą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Macierewicz to obłąkany chory umysłowo gość. WOT łał no masakra. Większość tych idiotów co z nich robi Antek idiotów, nie ma bladego pojęcia o prawdziwych szkoleniach. Piszę to jako były funkcjonariusz Oddziałów Specjalnych Żandarmierii Wojskowej. Gdzie po 1 primo to zanim tam się dostałem to musiałem przejść testy sprawnosciowe i badania psychologiczno-psychiatryczne. A szkolenie trwało 2 lata to podstawowe szkolenia reszta w okresie całej służby podoficera kontraktowego. I po 2 primo to poligony przez 12 lat mojej służby wojskowej. Strzelania z różnego rodzaju broni. Przecież te duże dzieci, nie mają bladego pojęcia co to walka w terenie. Poszkolili ich 16 dni i w razie konfliktu to zgniłe mięso armatnie zostanie wybite do zera. I pokazują taką podnieconą laseczkę co polatała sobie z karabinem 16 dni a na prawdziwym polu walki przy pierwszym podejściu zleciała by jej głowa za nim połapałaby się co się dzieje. A tak na prawdę to PiS robi to po to żeby w każdym mieście, na każdym osiedlu i w każdej wsi,gminie znalezli się właśnie takie barany, co będą inwigilować i donosić na sąsiadów,znajomych, przyjaciół. Co posiadają,jakimi autami jeżdżą i gdzie pracują czyli cofamy się do PRL równie dobrze można było utwożyć coś na krztałt ORMO tak po prosto Ochotnicza Rezerwa Policji. Reasumując, dokładnie jak ktoś tutaj napisał że Harcerzy by się dobrze doszkoliło i pozabijali by tych baranów, którzy dają sie wciągać i indoktrynowac Antkowi.  To już nie jest wojsko, zamiast dozbrajać zawodowców to Antek dozbroi dzieciaków dużych dzieciaków z piaskownicy. Powodzenia życzę w razie konfliktu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkolenie podstawowe ciemniaku. Pózniej beda nastepne i nastepne szkolenia. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te pajace nie potrafia czytac ze zrozumieniem. To jest 16 dniowe przygotowanie barany bez szkoly. Nastepnie rok, dwa itd trwa szkolenie. Baranie jeden z drugim w czasie wojny dostaniesz bron bo masz kat a i kaza Ci sie bronic a ty nawet nie umiesz odbezpieczyc karabinu matole. . Chyba ze uciekniesz z kraju gnido 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mysle tak samo jak wiekszoec to zadne wojsko Bylwem w wojsku w stanie wojennym mja edukacja trwala 2,5 roku i dzisiaj po tylu latach mam wszystko w gloie liczy sie szkolenie dlugie szkolenie .mysle ze wiecej bym zwojowal w wieku 56l niz ktorys z tych antywojskowych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
debile jak czytam wasze komentarze to mi się żygać chce i wy się nazywaci polakami jak wam się nie podoba to s***ać z tego kraju ci ludzie to chociaż wiedzą kim są i czują się polakami i gotowi są umrzeć za nasz kraj a wy co sobą reprezentujecie zaszczańce nawet swojego kraju i rządu nie uszanujeci zjeby genetyczne!!! ja jestem gotów umrzeć za naszą wielką polskę bo ona mnie wychowała na patriotę i porządnego katolika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty człowieczku o baranim mózgu skoro służyłeś tyle lat to nie powinieneś wogóle się wypowiadać debilu w taki sposób dobrze że Cię usuneli jeszcze powinni cie poddać leczeni mózgu bo zdrowy to ty nie jesteć cepie zapchlony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tych co służyli!!! Zapomnieliście jak przyszliście do wojska i nie wiedzieliście nawet która to prawa ręka a która lewa a teraz piszecie głupie komentarze oni zaczynają tak jak wy kiedyś i wszystkiego z czasem się nauczą,maszerowania posługiwania bronią itd zacznijcie myśleć ktoś po nas musi przejąć tą pałeczkę a zamiast głupio komentować wesprzyjcię,wspomóżcie tych młodych ludzi dodajcie im otuchy że my Polacy jesteśmy z nich dumni,lepiej niech młodzież szkoli się w posługiwaniu bronią na placach ćwiczeń i poligonach niż przesiaduje w solariach,żeluje włoski i ubiera rurki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając komentarze dochodzę do wniosku, że osoby wcześniej piszące nie powinny dostać broni do ręki. Nigdy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając te w większosci żałosne wypowiedzi dochodzę do wniosku że w większości piszą je rozgoryczeni "nadterminowi" i kontraktowi byli szwejkowie ktorych armia kopnela w dupę za naduzywanie 100% platnych L-4. Druga grupa to obecni panowie szlachta oficyjerowie zli że MON nie da im 13, 14, 15 tudzież 16 pensji w ramach premii bo wyda na nowy rodzaj wojska czyli WOT. Trzecia grupa to proszę o wybaczenie materiał na "zawodowych uchodzców" co będą woleli spieprzać ile tylko paliwa wystarczy jak najdalej od frontu i gnić w obozach dla tychże uchodzców niż zwycięzyć lub zginąc w obronie swojego domu, rodziny i godnego życia i nie chodzi mi nawet o kraj jako taki bo gdy bym mieszkał w innym kraju a napadłby ktoś na mój dom to też bym go bronił. Zal mi tych przyszlych uchodzców bo widocznie nie mają nic co mogliby nazwać domem lub rodziną. Pozdrawiam od razu prostaków którzy obrzucą mnie w odpowiedzi obelgami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zielone ludziki też zaczynali od szkolenia podstawowego. Nawiasem mówiąc moja unitarka trwała 2 miesiące przez 24h na dobę. Można było poruszać się tylko biegiem albo czołganiem. Powinien wrócić powszechny obowiązek służby wojskowej. Ludzie, którzy nie byli w wojsku lepiej niech się nie wypowiadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...